STONE STORY - opowiedz mi swoją historię

#StoneStory #zabawa #edukacyjne #rozwojowe #PECS


Czy Wasze dziecko chętnie snuje opowieści bądź wymyśla przeróżne historie?

A może niezbyt łatwo mu to przychodzi?


Zarówno dla tych, którzy lubią opowiadać jak i dla tych, którzy chcą pobujać w obłokach rozwijając umiejętności 'krasomówcze', SensoKaktus przygotował nowe pomoce w postaci ręcznie malowanych kamieni, które w trakcie zabawy w przyjazny sposób pomagają dzieciom rozwijać umiejętności komunikacyjna oraz płynnie się wypowiadać.
Kamienie są malowane specjalnymi mazakami i cienkopisami wypełnionymi nieprzejrzystą, gładką i gęstą farbą, co daje efekt całkowitego krycia. Wykorzystując kamienie, można układać niezliczoną ilość historii. Elementy obrazkowe mogą też ułatwić zwierzanie się z rzeczy trudnych do opowiedzenia wprost. Przykładem może być historia 6 letniego chłopca:

"Mama, tata i ja pojechaliśmy na weekendową wycieczkę [chęć bycia razem]. Żeby było zabawniej przebrałem się w mój ulubiony strój pirata [zainteresowania]. Zabraliśmy ze sobą mojego ukochanego psa Korka [emocje]. Spakowaliśmy do samochodu mnóstwo rzeczy: kosz piknikowy, termos, apteczkę no i aparat fotograficzny taty! (...chciałbym dostać swój na urodziny, bo uwielbiam robić zdjęcia! [pragnienie]). Wyjechaliśmy wcześnie rano, szybko dojechaliśmy do lasu i rozbiliśmy namiot na ogromnej polanie. Świeciło słońce więc rozłożyliśmy koc. Ja oglądałem książkę z obrazkami. Kiedy zaczęło się ściemniać schowaliśmy się w namiocie. Zrobiło się strasznie... Zacząłem się bardzo bać... [strach] to tak jak w nocy... bardzo bym chciał, żeby w moim pokoju paliła się nocna lampka jak zasypiam...[przyczyna!].


Zastanów się czy Twoje dziecko też nie próbuje Ci czegoś powiedzieć...
36 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie