"OPOWIADAJKA" dla tych co mówić się uczą

Ile dzieci, tyle zachowań. To każdy wie. Są dzieci otwarte, kontaktowe, chętnie wdające się w rozmowę i opowiadające różne historie. Ale są i takie, które są bardziej skryte i nie potrafią przełamać bariery, która blokuje przed mówieniem. Jeszcze inne mówią tak wiele, że nie potrafią się skupić nad wypowiadaną treścią.


Bez względu na to jaką postawę prezentują Wasze dzieci, polecam skorzystanie z materiałowej książeczki pt. "OPOWIADAJKA".


Celem książeczki, jest zachęcenie dzieci do mówienia poprzez opowiadanie tego, co się dzieje na jej kolorowych mięciutkich kartach. Dla tych rodziców, którym wyobraźnia nie podpowiada jak można ją wykorzystać zostały przygotowane (naszyte) pytania pomocnicze, które można zadawać dzieciom podczas oglądania książeczki.


Możemy pytać o kolory, kształty, wielkości, podobieństwa, różnice, rodzaj i ilość przedmiotów czy o to co się z nimi dzieje:


* powiedz co widzisz na obrazku?

* czy sowy są smutne, czy wesołe?

* jak myślisz, dlaczego?

* wymyśl imiona dla psiaków

* którego wziąłbyś na spacer? dlaczego?

* który jest najmniejszy, a który największy?


Książeczka dodatkowo uczy spostrzegawczości, skupienia uwagi oraz stymuluje zmysł wzroku.


Zabawka jest bezpieczna i miękka, przy czym można ją miętosić, zwijać, składać jak tylko chcemy. W podróży może nam posłużyć jako poduszka!

Dla tych, którzy wolą większe płaszczyzny, przygotowana została wersja MAXI :)
12 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie