KSIĄŻECZKA DOTYKOWA DLA DZIECI SŁABOWIDZĄCYCH I NIEWIDOMYCH

Bardzo długo zastanawiałam się jak zilustrować książeczkę dla kogoś, kto nie jest w stanie cieszyć się widokiem barwnych obrazków. W jaki sposób możliwie skutecznie można ułatwić takiej osobie korzystanie z wyobraźni... może na przykład zamknąć oczy i próbować zmobilizować swój zmysł dotyku?... Okazuje się, iż nie jest to ani łatwe ani takie oczywiste.

Mimo wszystko postanowiłam przygotować nieco na tzw. czuja książeczkę "ilustrującą" bajkę Pan Hilary i zgłosić mój pomysł do konkursu na KSIĄŻECZKĘ DLA DZIECI NIEWIDOMYCH organizowanego przez lokalny Ośrodek Wychowawczo-Rewalidacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niewidomej i słabowidzącej.

Cała akcja miała na celu zasilenie w podobne materiały biblioteki ośrodka. Ku mojemu zaskoczeniu i jakże ogromnej radości, książeczka spodobała się małym jurorom, co utwierdziło mnie w przekonaniu, że kierunek moich działań jest słuszny. Dlatego też, dołożę wszelkich starań, aby poszerzyć w miarę możliwości portfolio SensoKaktusa o zabawki dla dzieci słabowidzących. Nie będzie to łatwe zadanie, ale będę próbować :)

Jeśli macie jakieś podpowiedzi, dajcie proszę znać.


Poniżej strony książeczki:


45 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie